چاپ        ارسال به دوست

پیشرفت صنعتی نیازمند حرکت در مسیر راهبردهای تحول‌آفرین است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل،  سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در آیین تجلیل از صنعتگران برتر استان که به‌مناسبت روز ملی صنعت و معدن برگزار شد، بیان کرد: صنعت کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به پیشرفت بوده و پیشرفت صنعتی نیازمند ترسیم راهبردهای تحول‌آفرین و قابل رصد در گذر زمان و حرکت در مسیر این راهبردها است و در کشورهای توسعه‌یافته راهبردهایی برای طی روند پیشرفت صنعتی تعیین و مجموعه‌هایی برای رصد و بازنگری این راهبردها ایجاد شده و فعالیت می‌کنند.

وی افزود: با توجه به این‌که راهبردهای اساسی در حوزه صنعت ایجاد نشده، باید در شناساندن اهمیت صنعت و تاثیر آن در پیشرفت تلاش کرده و زمینه تدوین راهبردهای بلندمدت برای حمایت از فعالان این بخش فراهم شود.

تلاش‌های جهادگونه صنعتگران در زمان تحریم

استاندار اردبیل ادامه داد: صنعتگران و تولیدکنندگان در زمان تحریم جهادگونه‌ تلاش کرده و چراغ اقتصاد کشور را روشن نگه داشته‌اند و روز به روز نیز بر این روشنایی افزوده می‌شود.

عاملی اظهار کرد: موانع تولید و صنعت باید برای سهولت فعالیت صنعتگران برداشته شود و در این زمینه مطالبه‌گری فعالان این بخش از بخش‌های دولتی و متولیان امر، برای روان‌سازی فعالیت‌های تولیدی و صنعتی ضروری است.

تزریق ۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس‌جمهور به پروژه‌های استان اردبیل

وی گفت: توجه به نیازهای پیشرفت صنعتی و سرمایه‌گذاری‌ها از ضرورت‌های این حوزه است و اگر می‌خواهیم تولید بهتر پیش برود، باید زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی، راه‌های ارتباطی و اتصالات ریلی را تقویت کنیم.

استاندار اردبیل افزود: با سفر سال گذشته رئیس‌جمهور به استان اردبیل، ۱۳۰۰ میلیارد تومان به استان جذب و به پروژه‌های مختلف عمرانی، راه و راه‌آهن تزریق شد.

نیاز سالانه استان اردبیل به ۹۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

عاملی ادامه داد: با توجه به استقبال ویژه سرمایه‌گذاران برای فعالیت در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، اقداماتی چون تصفیه‌خانه شهرک صنعتی در حال اجرا بوده و حدود ۱۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس‌جمهور به این پروژه اختصاص یافته و مابقی روند اجرای آن در حال انجام است.

وی تصریح کرد: استان اردبیل سالانه به ۹۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی و تولیدی نیاز دارد که در صورت تحقق این امر می‌توانیم شکاف بین پیشرفت صنعت در استان را نسبت به میانگین کشوری بهبود بخشیم.

بهره‌مندی از ظرفیت‌های خدادادی استان اردبیل نیازمند ایجاد زیرساخت است

استاندار اردبیل گفت: برنامه پیشرفت استان اردبیل در حوزه‌های مختلف و با حضور فرمانداران و مدیران کل استان تدوین شده که باید برای اجرای این برنامه رویکردها و راهبردهای تحول‌آفرین داشته باشیم.

عاملی بیان کرد: استان اردبیل دارای ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی در زمینه‌های گردشگری و کشاورزی است اما در این بخش‌ها به‌دلیل نبود زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز در استان ثروت‌آفرینی چندانی نشده و لازم است نسبت به ایجاد امکانات و زیرساخت‌ها برای بهره‌برداری مفید و بهینه به نفع مردم و استان برنامه‌ریزی انجام شود.

پشتیبانی مسؤولان استان اردبیل از سرمایه‌گذاران تداوم یابد

وی افزود: پشتیبانی مسؤولان استان اردبیل در بخش‌های اجرایی، قضایی، بانک‌ها و متولیان بخش خصوصی از سرمایه‌گذاران مشوقی مناسب برای این بخش بوده و ادامه این حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها از سرمایه‌گذاران ضروری است.

استاندار اردبیل گفت: تامین زیرساخت‌ها و تهیه بسته‌ای از امکانات فراهم‌شده برای سرمایه‌گذاری حائز اهمیت بوده و برگزاری همایش سرمایه‌گذاری برای جذب سرمایه‌گذاران به استان اردبیل مهم و موثر است.

لازم به ذکر است؛ در این آیین از ۱۲ صنعتگر و تولیدکننده نمونه استان اردبیل تجلیل شد.

انتهای پیام/


٢٢:٥٤ - چهارشنبه ٨ تير ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٨٩١    /    تعداد نمایش : ١٦١خروج